Partizan u Lazarevcu savladao Kolubaru za 1/8 finala Kupa Srbije

27.09.2018.     Sport

Fudbaleri Partizana plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije, pošto su u duelu šesnaestine finala kao gosti savladali Kolubaru iz Lazarevca 2:1 (1:0).Golove za pobednika postigli su Nikolić u 19. i Đerlek u 49. minutu, dok je nadu Kolubari vratio Matijević u 76. minutu. Trener Partizana Zoran Mirković rekao je da je delimično zadovoljan igrom u današnjoj pobedi nad Kolubarom, ali da je ona bila očekivana s obzirom na „večiti“ derbi koji je iza njegovih fudbalera.“Delimično sam zadovoljan igrom. Ona je bila očekivana. Igrači su fizički i emotivno ispražnjeni posle utakmice u nedelju. Negde smo predvideli da bi utakmica mogla da bude ovakva“, rekao je Mirković za Arenu. Partizan se plasirao u osminu finala Kupa Srbije, pošto je rezultatom 2:1 pobedio Kolubaru u Lazarevcu.Trener Kolubare Dragan Grčić kazao je da je očekivao utakmicu kakva je i bila. „Moji igrači su pružili snažan otpor Partizanu, više nego što zaista mogu. Bili smo inspirisani i zadovoljan sam kako smo igrali“, kazao je Grčić. Bata Mirković je na KZN povodom ove utakmice kazao:

„Čestitao bih domaćinu na fer igri. Želim im u nastavku takmičenja da ostvare svoje ciljeve. Što se tiče današnje utakmice znali smo da će biti teška, bilo je kako smo predviđali,otvorili smo utakmicu dosta dobro, dali smo gol na početku prvog poluvremena, zatim odmah i drugi gol. Kasnije je došlo u ekipi do nepotrebne nervoze kada je došlo do protivničkog gola .Idemo dalje sa takmičenjem i spremamo se za sledeću utakmicu kupa Srbije protiv Radničkog iz Niša,, – rekao je strateg crno belih.

Grčić je na KZN kazao -“ Priželjkivali smo da dobijemo jakog protivnika,dobili smo najjačeg mogućeg Partizana .Stadion je bio pun, pokušali smo na sve moguće načine da se suprotstavimo Partizanu mislim da smo uspeli u tome, ali je Parizan izašao u najboljem mogućem sastavu i držali su konce igre u svojim rukama tako da nismo mogli da ih ugrozimo, čestitam im na pobedi i želim im da osvoje Kup Srbije.Ponosan sam na svoju ekipu i želim da im čestitam na dobroj igri. Imamo jako tešku utakmicu za vikend protiv OFK Beograd i nadam se da ćemo dobiti ovu utakmicu,, – rekao je Dragan Grčić, trener zeleno crnih.